Centrum Medyczne Gizińscy Sp. z o.o. posiada w swej strukturze 2 Oddziały psychiatryczne stacjonarne (Psychiatryczny Ogólny i Oddział Leczenia Zaburzeń Nerwicowych), które zapewniają całodobową opiekę nad Pacjentami kierowanymi do tutejszego ośrodka w trybie planowym oraz nagłym. Oddziały kierują swoją ofertę terapeutyczną do Pacjentów z procesami psychotycznymi, zaburzeniami nastroju, zaburzeniami uwarunkowanymi organicznymi zmianami w ośrodkowym układzie nerwowym, towarzyszącym uzależnieniem od alkoholu i substancji psychoaktywnych, zaburzeniami lękowymi, związanymi ze stresem (adaptacyjnymi), somatyzacyjnymi, odżywiania, zaburzeniami snu, zaburzeniami nawyków i impulsów oraz zaburzeń osobowości i zachowania dorosłych.
Odział Psychiatryczny w Centrum Medycznym Gizińscy funkcjonuje od 31.10.2008r., systematycznie zwiększając liczbę miejsc (aktualnie łącznie 55 łóżek) i poszerzając ofertę terapeutyczną. Hospitalizacje na tutejszych oddziałach są objęte umową z Narodowym Funduszem Zdrowia, dla Pacjentów nieobjętych ubezpieczeniem NFZ istnieje możliwość pobytów komercyjnych tzn. płatnych przez Pacjenta.
Od 2015r. w obrębie Centrum Medycznego Gizińscy funkcjonuje ponadto Izba Przyjęć Psychiatryczna, w której całodobowo udzielamy konsultacji psychiatrycznych w stanach nagłych. Izba Przyjęć w ramach obsługi medycznej zapewnia przeprowadzenie badania lekarskiego dla oceny wskazań zdrowotnych do leczenia szpitalnego i kwalifikacji pacjenta do odpowiedniego ze względu na rodzaj schorzenia oddziału szpitalnego lub innego właściwego zakładu opieki zdrowotnej oraz udziela w razie potrzeby pomocy doraźnej chorym, którzy nie zostali zakwalifikowani do leczenia szpitalnego lub zostali zakwalifikowani do leczenia w innym terminie.
Celem leczenia w warunkach oddziału stacjonarnego jest uzyskanie poprawy stanu psychicznego i funkcjonowania w rolach społecznych na poziomie niewymagającym dalszej hospitalizacji oraz utrzymania komfortu życia pomimo choroby w oparciu o pomoc ambulatoryjną po wypisie z oddziału.
Pacjenci i personel tworzą wspólną społeczność terapeutyczną. Pacjenci otrzymują opiekę lekarską związaną z diagnostyką i farmakoterapią zaburzeń psychicznych, opiekę pielęgniarską oraz diagnostykę i opiekę psychologiczną oraz psychoterapeutyczną.
W ramach oddziaływań terapeutycznych prowadzona jest: psychoterapia grupowa, indywidualne wsparcie psychologiczne, muzykoterapia, psychorysunek, arteterapia, relaksacja, zajęcia fizyczne w klubie sportowym, kino filmów terapeutycznych i podróżniczych, prowadzone są spotkania psychoedukacyjne, mające na celu zrozumienie istoty choroby psychicznej i związanych z nimi ograniczeń, oraz grupy treningowe, wspomagające umiejętności społeczne, w zakresie komunikacji, radzenia sobie ze stresem, czy emocjami.
Część Pacjentów przebywających na oddziale po wstępnej kwalifikacji uczestniczy w psychoterapii grupowej prowadzonej równolegle do pozostałych oddziaływań terapeutycznych. Jej celem jest doprowadzenie do zmian, które pozwolą na usunięcie lub zmniejszenie nasilenia objawów chorobowych i przeżywanego cierpienia. Jest równie pomocna jak terapia indywidualna, a w niektórych przypadkach przewyższa ją pod tym względem, zwłaszcza, jeśli wsparcie społeczne i uczenie o relacjach interpersonalnych są ważnymi celami leczenia. Ogromna większość osób, które uczestniczą w terapii grupowej, odnosi z tego istotne korzyści. Zalecana wobec zaburzeń lękowych, zaburzeń osobowości oraz w momencie przeżywania sytuacji kryzysowych.
Terapia grupowa umożliwia:
poprawę relacji i komunikacji z innymi;
szczere i bezpośrednie wypowiadanie się o uczuciach oraz lepsze ich zrozumienie dzięki przyjrzeniu się wzorcom bycia z innymi w grupie i na zewnątrz grupy;
zrozumienie myśli, uczuć i zachowań innych ludzi;
uzyskanie większej pewności siebie, lepszego obrazu własnej osoby;
otrzymanie oraz udzielanie wsparcia i informacji zwrotnych;
uzyskanie wglądu w swoje myśli, uczucia i własnej osoby oraz wyższej samooceny;
przeżycie osobistej zmiany w grupie z nadzieją na przeniesienie nabytych umiejętności do swojego codziennego życia.
Jesteśmy ośrodkiem szkoleniowym w zakresie pielęgniarstwa.
We wrześniu 2014 roku uzyskaliśmy akredytację na prowadzenie ośrodka stażowego dla osób szkolących się do certyfikatu psychoterapeuty w Polskim Towarzystwie Psychiatrycznym (zgłoszenia: jacek.maslankowski@gizinscy.pl).
WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE:
Pacjenci, którzy z uwagi na charakter niektórych zaburzeń psychicznych nie rokują poprawy w ramach leczenia w warunkach Oddziału Psychiatrycznego a wymagają całodobowej opieki specjalistycznej powinni być leczeni w specjalistycznych zakładach opiekuńczo-leczniczych i pielęgnacyjno-opiekuńczych w chwili obecnej Centrum Medyczne „Gizińscy” nie posiada w swojej ofercie tej formy opieki.
Profil terapeutyczny Oddziału nie obejmuje także długoterminowej terapii uzależnień pacjentów uzależnionych od środków psychoaktywnych i/lub wymagających detoksykacji – leczenie powyższych zaburzeń powinno odbywać się w specjalistycznych warunkach Oddziałów i Poradni Leczenia Uzależnień oraz w Oddziałach Leczenia Zespołów Abstynencyjnych (tzw. detoksykacyjnych), których na chwilę obecną nie posiadamy w swojej ofercie terapeutycznej.
Kierownik Lecznictwa Psychiatrycznego :
dr n. med. Włodzisław Giziński – specjalista psychiatra
Koordynator Oddziałów Psychiatrycznych Stacjonarnych:
dr n. med. Tomasz Skrzypek – specjalista psychiatra, specjalista terapii środowiskowej
Ordynatorzy:
lek. Witold Bartkowiak – specjalista psychiatra, specjalista terapii środowiskowej
lek. Lech Giziński – specjalista psychiatra
Koordynator ds. Pielęgniarstwa Oddziałów Psychiatrycznych
Tomasz Adamczyk – mgr, specjalista pielęgniarstwa psychiatrycznego, ukończony kurs „Systemowa terapia rodzin”
Mateusz Mizera – licencjat ratownictwa medycznego, magister pielęgniarstwa, licencjat zdrowia publicznego
Pielęgniarki i Pielęgniarze:
Urszula Mizera – mgr pielęgniarstwa, studia podyplomowe zarządzanie i kontrola w podmiotach leczniczych, ratownik medyczny
Katarzyna Hoppe – mgr pielęgniarstwa, specjalista pielęgniarstwa zachowawczego
Alicja Paczkowska – mgr pielęgniarstwa, specjalista pielęgniarstwa psychiatrycznego
Beata Baszak – mgr specjalista pielęgniarstwa psychiatrycznego
Konrad Waszak – licencjat pielęgniarstwa
Wiesława Garstecka – licencjat pielęgniarstwa, specjalista pielęgniarstwa psychiatrycznego
Grażyna Świder – licencjat pielęgniarstwa, specjalista pielęgniarstwa psychiatrycznego
Arleta Świtkowska – licencjat pielęgniarstwa, specjalista pielęgniarstwa psychiatrycznego
Agnieszka Kaźmierska – pielęgniarka dyplomowana, kurs kwalifikacyjny pielęgniarstwa psychiatrycznego oraz kurs pomocy psychologicznej,
Ratownicy medyczni:
Maciej Klimek – mgr, Terapeuta Poznawczo Behawioralny w trakcie certyfikacji, kontynuuje naukę na Uniwersytecie SWPS w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej
Maria Jabłońska – licencjat ratownictwa medycznego
Wojtek Król – licencjat ratownictwa medycznego
Radosław Perkowski – licencjat ratownictwa medycznego
Odyseusz Zalewski – licencjat ratownictwa medycznego
Żaneta Żółtek – ratownik medyczny
Daniel Perz – ratownik medyczny
Psycholodzy:
Monika Lutostańska – mgr psychologii, psychoterapeuta
Barbara Detmer – mgr psychologii
Anna Karpiuk – mgr psychologii, psychoterapeuta, specjalista terapii środowiskowej
Michał Trokowski – mgr psychologii
Terapeuci zajęciowi:
Waldemar Kakareko – mgr sztuki
Magdalena Lipińska – mgr sztuki
Jankiewicz Mikołaj
Ślusarek Jakub
Marcelina Maciejewska
Rejestracja czynna
od poniedziałku do piątku
w godzinach 8.00 - 20.00
tel. +48 52 345 50 80
tel. +48 52 506 57 57
fax +48 52 366 50 25
@: rejestracja@gizinscy.pl
© Centrum Medyczne Gizińscy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Branding / Design: Inspect™ Brand & Web Design