WYSZUKAJ ZABIEG AMBULATORYJNY

Specjaliści

Zabiegi Laryngologia dzieci i dorosłych

Wykonywane zabiegi:

 

Zabieg polegający na odwarstwieniu śluzówki przegrody nosa. Do błony śluzowej podawany jest specjalny roztwór i nacinana zostaje błona, co powoduje zmniejszenie unaczynienie przegrody nosa. Jest to zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym, który efektywnie niweluje kłopot nawracających krwawień z jamy nosowej.


1 500 zł

Zabieg mający na celu zmniejszenie oraz zamknięcie krypt migdałków przy użyciu lasera. Przewlekłe zapalenie migdałków podniebiennych wywołuje dolegliwości takie, jak: ból, stany zapalne, nieświeży oddech z ust, gromadzenie się kamieni. Zabieg jest szybki, bezbolesny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym.


2 000 zł

Wędzidełko języka to struktura tkankowa, która łączy dolną powierzchnię języka z dolną częścią jamy ustnej. Odpowiada za kształtowanie mowy oraz stabilizację mięśnia języka. Częstym problemem jest zbyt krótkie wędzidełko podjęzykowe. Objawia się poprzez trudności z przełykaniem lub ssaniem piersi w przypadku noworodków. Mogą występować również wady zgryzu i wymowy. Zabieg jest wykonywany w warunkach ambulatoryjnych, w znieczuleniu miejscowym (lidokainą w sprayu) u dzieci nawet parodniowych. Zabieg możliwy jest już na pierwszej wizycie, jak lekarz stwierdzi taką konieczność. Przygotowanie do zabiegu: Przed zabiegiem nie karmić dziecka, aby uniknąć zakrztuszenia w trakcie zabiegu.


350 zł (+koszt wizyty laryngologicznej 180-250 zł)

Usuwanie polipów z nosa odbywa się wewnątrznosowo, w znieczuleniu miejscowym. Polip zostaje odcięty za pomocą specjalnych kleszczy. Pojedynczy polip może zostać usunięty przy użyciu diatermii radiofalowej/lasera. Usunięty polip wysyłany jest do badania histopatologicznego, w celu oceny charakteru zmiany.


od 2 000 zł

Najczęstszymi zmianami okolicy jamy ustnej lub gardła są brodawczaki. Są to niezłośliwe nowotwory, o łagodnym charakterze, które mogą powodować krwawienie z nosa, zaburzenia mowy, problemy ze słuchem czy przełykaniem. Jest to zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Usunięta zmiana wysyłana jest do badania histopatologicznego, w celu oceny charakteru zmiany.


od 500 zł

Wymazy wykonywane są w diagnostyce przyczyn objawów chorobowych górnych dróg oddechowych, gardła i krtani.


50 zł