WYSZUKAJ ZABIEG AMBULATORYJNY

Specjaliści

Transplantacja mikrobioty jelitowej

Prawidłowa mikroflora jelitowa jest jednym z najważniejszych czynników, decydujących o naszym zdrowiu. Przeszczep mikrobioty jelitowej jest jednym z najnowszych osiągnięć w medycynie, które ma na celu przywrócenie równowagi mikrobioty jelitowej u pacjentów.

Specjalnie opracowana i przebadana flora jelitowa podawana jest pacjentowi w postaci kapsułek w podwójnej osłonce (kwasoopornej i enterycznej), uwalniającej się na granicy jelita cienkiego i jelita grubego.

Wskazaniami do transferu flory jelitowej są: – nawroty zapalenia jelitoetiologii Clostridioides (dawniej Clostridium) difficile, – dyzbioza jelitowa spowodowana długotrwałą antybiotykoterapią lub przewlekłym stosowaniem inhibiotorów pompy protonowej, – przerost bakteryjny jelita cienkiego-SIBO, – nieswoiste choroby zapalne jelit (Choroba Leśniowskiego-Crohna, Wrzodziejące Zapalenie Jelita Grubego), – zespół jelita nadwrażliwego-IBS, – kolonizacja przewodu pokarmowego bakteriami antybiotykoopornymi, – inne w indywidualnych wskazaniach lub leczeniu eksperymentalnym.

Program transferu mikrobioty jelitowej metodą kapsułkową w Centrum Medycznym Gizińscy prowadzi dr n. med. Paweł Rajewski, prof. WSNoZ, który kwalifikuje pacjentów do zabiegu i nadzoruje jego prawidłowy przebieg.

Cena zabiegu: 4 500 zł

Przygotowanie do zabiegu

Kliknij po więcej informacji