Wybierz lekarza
Dr n. med. Paweł Rajewski, prof. WSNoZ
specjalista chorób wewnętrznych, chorób zakaźnych, hepatolog, transplantologii klinicznej
Wykształcenie
W latach 1998 – 2004 – studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy – ukończył z wyróżnieniem.
W latach 2006 – 2010 – studia doktoranckie przy Katedrze Biologii Medycznej na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy, UMK w Toruniu.
07.04.2010 – uzyskał tytuł doktora nauk medycznych.
Znajomość języków obcych: j. angielski
Doświadczenie
Dr n. med. Paweł Rajewski, prof. WSNoZ, konsultant wojewódzki w dziedzinie chorób zakaźnych dla województwa kujawsko-pomorskiego, kierownik Oddziału Internistyczno-Zakaźnego Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźne im. Tadeusza Browicza w Bydgoszczy, rektor i zarazem profesor akademicki w Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy, były dyrektor ds. medycznych i Kierownik Oddziału Chorób Wewnętrznych i Hepatologii Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Emila Warmińskiego w Bydgoszczy.
Certyfikowany lipidolog Polskiego Towarzystwa Lipidologicznego, certyfikowany obesitolog Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością. Zajmuje się również zagadnieniami z zakresu medycyny podróży i medycyny tropikalnej oraz zaburzeń metabolicznych, w szczególności NAFLD, otyłością, zaburzeniami lipidowymi i węglowodanowymi.
Jest autorem i współautorem ponad 200 prac opublikowanych w czasopismach polskich i zagranicznych, w których dominuje tematyka otyłości, zaburzeń metabolicznych, chorób wątroby i zakaźnych, w tym boreliozy i SARS-CoV-2.
Diagnostyka i leczenie
otyłość, zaburzenia lipidowe, choroby wątroby (alkoholowa i niealkoholowa stłuszczeniowa choroba wątroby, marskość wątroby, autoimmunologiczne choroby wątroby, wirusowe zapalenie wątroby typu A, B i C, diagnostyka nieprawidłowych badań laboratoryjnych i obrazowych wątroby), kwalifikacje do leczenia PZWC, PZW B, kwalifikacje do przeszczepienia wątroby – Ltx, prowadzenie Pacjentów po przeszczepie, choroby zakaźne (Borelioza, Mononukleoza, Toksoplasmoza i inne), schorzenia z zakresu chorób wewnętrznych, w tym diagnostyka chorób rzadkich.
Przyjmuje tylko osoby dorosłe.
Wizyta: 300 zł
dr n. med. Renata Bijata-Bronisz
lek. Paweł Grzelązka
lek. Justyna Kwiatkowska
dr n. med. Ewa Smukalska
lek. Łukasz Sobolewski