Wyszukaj usługę medyczną

Specjaliści

DIAGNOSTYKA BADANIA ALERGOLOGICZNE/PULMONOLOGICZNE

Wykonywane badania:

Badanie pozwalające ocenić objętość powietrza wydychanego i wdychanego do płuc. Przygotowanie do badania: przed badaniem (24h) nie można palić papierosów ani pić alkoholu, 2h przed badaniem nie jeść obfitych posiłków, 1h przed badaniem zrezygnować z intensywnego treningu. Spirometrię wykonuje specjalista pulmonolog.


70 zł

Badanie pozwalające ocenić objętość powietrza wydychanego i wdychanego do płuc bez podania leku rozkurczającego oskrzela i po podaniu leku. Przygotowanie do badania: przed badaniem (24h) nie można palić papierosów ani pić alkoholu, 2h przed badaniem nie jeść obfitych posiłków, 1h przed badaniem zrezygnować z intensywnego treningu. Spirometrię wykonuje specjalista pulmonolog.


90 zł

Wykonuje się w celu diagnozy ewentualnych uczuleń pacjenta. Wykonywane testy: punktowe testy skórne (’prick’) pokarmowe i wziewne, chemiczne testy płatkowe (’patch’) – spis alergenów – http://www.alergolog.eu/seria/pol.html.

Przygotowanie do testów:

  • 7-14 dni nie zażywać leków przeciwalergicznych: przeciwhistaminowych II generacji: (np. Zyrtec i podobne, Claritine i podobne)
  • 3-4 dni nie zażywać leków p-histaminowych I gen. (np. Clemastin, Diphergan), oraz preparatów wapna, witaminy C, rutyny
  • 4 tygodnie nie zażywać Ketotifenu używanego przewlekle
  • 4 tygodnie nie smarować preparatami zawierającymi sterydy miejsc wykonywania testów (przedramiona, plecy)
  • nie należy być na czczo

Testy skórne: 60zł + koszt wizyty alergologicznej (cena w zależności od wyboru lekarza). Testy płatkowe: 320zł