Wybierz lekarza

Dr n. med. Małgorzata Pujanek

specjalista gastroenterolog, chorób wewnętrznych

Wykształcenie

Absolwentka Akademii Medycznej im. L. Rydygiera w Bydgoszczy.

Znajomość języków obcych: j. angielski


Doświadczenie

Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała przez 15 lat pracy początkowo w Klinice Diabetologii i Endokrynologii Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 w Bydgoszczy, a następnie w Klinice Gastroenterologii i Zaburzeń Odżywiania Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 w Bydgoszczy, gdzie obecnie pracuje i wykonuje zabiegi endoskopowe – gastroskopię i kolonoskopię, pH-metrię i manometrię przełyku oraz anorektalną. Leczy i konsultuje pacjentów z różnymi schorzeniami przewodu pokarmowego.

Od 2003 r. pracuje jako nauczyciel akademicki prowadząc zajęcia ze studentami III, IV i V roku z wydziału lekarskiego Collegium Medicum UMK w języku polskim oraz angielskim (dla studentów zagranicznych) z dziedzin: gastroenterologii, interny, endokrynologii oraz diabetologii.

W 2009 roku obroniła pracę doktorską, zdobywając tytuł naukowy doktora nauk medycznych.

Jest promotorem licznych prac licencjackich oraz magisterskich studentów z wydziału Nauk o Zdrowiu o kierunku dietetyka.

Jako jedna z nielicznych w regionie wykonuje badania manometryczne i pH- metryczne przełyku oraz badania manometrii anorektalnej.

Autorka licznych publikacji z zakresu gastroenterologii, endokrynologii i diabetologii w specjalistycznych czasopismach polskich i zagranicznych oraz aktywnym uczestnikiem wielu konferencji, warsztatów i szkoleń w Polsce i za granicą.

Stara się nieustannie pogłębiać swoją wiedzę z gastroenterologii w odniesieniu do najnowszych metod diagnostyki i leczenia uczestnicząc w międzynarodowych kursach i konferencjach.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Gastroenterologicznego i Polskiego Towarzystwa Internistycznego.


Diagnostyka i leczenie

cukrzyca, zaburzenia odżywiania, choroba uchyłkowa jelita grubego, zespół jelita drażliwego, choroby przełyku, achalazja, zaburzenia motoryki przełyku, choroby żołądka i dwunastnicy, choroby wątroby, choroby trzustki, choroby zapalne jelit – choroba Crohna i wrzodziejące zapalenie jelit.

Przyjmuje tylko osoby dorosłe.

Cennik (prywatnie)

Wizyta: 300 zł

Małgorzata Pujanek - ZnanyLekarz.pl
Inni specjaliści