Zabiegi pielęgnacyjne

Laserowe usuwanie owłosienia Medycyna Estetyczna Gizińscy

CMG

Epilacja laserowa to nowoczesna i skuteczna metoda usuwania zbędnego owłosienia za pomocą skoncentrowanego promieniowania laserowego. Zabieg polega na nakierowaniu wiązki lasera na mieszki włosowe, które absorbują energię światła i zostają zniszczone.

Głowica urządzenia wyposażona jest w system chłodzący, dzięki czemu zabieg jest bardziej komfortowy dla pacjenta oraz umożliwia zastosowanie większych parametrów, wobec tego pacjent może zauważyć efekty epilacji już po pierwszych 3-4 zabiegach (znaczne przerzedzenie owłosienia).

Dzięki użyciu epilacji laserowej, można trwale zredukować wzrost owłosienia w wybranych obszarach ciała. W szczególności, zabieg ten wykazuje wysoką skuteczność w okolicach takich jak bikini, pachy, nogi, ramiona, plecy czy twarz.

 

Specyfikacja lasera

  • duża moc urządzenia,
  • 3 wiązki laserowe 755 nm, 808 nm, 1064 nm,
  • bardzo wysokie chłodzenie głowicy,
  • medyczny certyfikat CE,
  • wysoka precyzyjność głowicy laserowej,
  • komfort podczas zabiegu.

Na czym polega przewaga 3 wiązek?

Wiązki lasera 808 nm, 755 nm, 1064 nm pozwalają na skuteczne uszkodzenie zarówno ciemnych, jak i jaśniejszych włosów. Zabieg sprawdzi się również u osób, które nie posiadają czarnych, mocnych włosków w obszarze zabiegowym.

Jakie jest działanie lasera w procesie usuwania owłosienia?

Światło emitowane przez laser pochłaniane jest przez barwnik włosa, co powoduje uszkodzenie, a następnie stopniowy zanik jego cebulki. Wiązka promieni uszkadza mieszek włosowy poprzez absorpcję energii. Melanina zawarta we włosie pochłania wiązkę i dzięki temu zjawisku dochodzi do znacznego uszkodzenia włosa. Podziały komórkowe zostają zahamowane, włos przestaje rosnąć i wypada. Epilacja laserowa umożliwia trwałe usunięcie włosów ze wszystkich okolic ciała.

Rekomendowana liczba zabiegów to 7-10. Liczba zabiegów jest dostosowywana indywidualnie podczas konsultacji u kosmetologa. Pomiędzy zabiegami należy zachować odstęp około 6-10 tygodni, w zależności od tempa wzrostu włosa.

Zobacz inny zabieg:

Mezoterapia mikroigłowa Bydgoszcz

Medycyna Estetyczna Gizińscy

ul. Leśna 9A, Bydgoszcz, budynek Przychodni, piętro 2.
recepcja i umawianie wizyt: pn-pt w godzinach: 08:00 – 20:00
tel. 695 999 199
e-mail: medycynaestetyczna@gizinscy.pl
nr konta do wpłat 78 1160 2202 0000 0003 6584 9062

    Administratorem Państwa danych osobowych jest Centrum Medyczne Gizińscy Sp. z o.o. Pełna klauzula informacyjna RODO.