Home/Aktualności/Akcja „Koperta Życia” w Centrum Medycznym Gizińscy

Akcja „Koperta Życia” w Centrum Medycznym Gizińscy

Akcja „Koperta Życia” w Centrum Medycznym Gizińscy

Niesienie pomocy i ratowanie życia to nasze najważniejsze cele. Centrum Medyczne Gizińscy jako odpowiedzialna placówka medyczna angażuje się w inicjatywy dotyczące zdrowia. Startujemy z akcją „Koperta Życia”.

Ważnym przedmiotem zainteresowania w Centrum Medycznym Gizińscy (CMG) jest Społeczna Odpowiedzialność Biznesu („corporate social responsibility” ), czyli idea według której Centrum podejmuje dobrowolne działania i inicjatywy w zakresie wielu różnych obszarów na rzecz społeczeństwa.

Centrum Medyczne Gizińscy przystąpiło do Programu „Bydgoska Koperta Życia” w 2022 r. przygotowując się do jego wdrożenia w czerwcu 2023 roku. Program został zainicjowany przez Prezydenta Miasta Bydgoszczy, Bydgoską Radę Seniorów oraz Ogólnopolski Związek Emerytów i Rencistów. Program objęty jest opieką merytoryczną przez Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego.

Koperta Życia to karta informacyjna, na której zapisane są aktualne informacje dotyczące naszego zdrowia oraz podstawowe dane osobowe, m.in. spis przyjmowanych leków, przebyte choroby, alergie na leki. Co ciekawe, miejscem przechowywania tych informacji jest lodówka, czyli miejsce, które jest dostępne w niemalże każdym domu. Bardzo ważne jest by pamiętać o podpisaniu się pod kartą informacyjną oraz wpisaniu daty jej wypełnienia.

Po wypełnieniu karty informacyjnej, należy ją umieścić w plastikowym opakowaniu i włożyć do lodówki. Należy także pamiętać o przyklejeniu na lodówkę załączonej naklejki, dzięki której w razie potrzeby służby medyczne będą mogły błyskawicznie zorientować się, gdzie szukać informacji na temat naszego stanu zdrowia. Dodatkowo kartę informacyjną warto mieć zawsze przy sobie, np. w portfelu, aby mogła uratować życie także poza domem.

Prezes Zarządu – Jędrzej Giziński – podkreśla, że z uwagi na nasze 35 letnie doświadczenie w holistycznym podejściu do zdrowia, a tym samym zaangażowanie w dbanie o zdrowie i życie pacjentów zdecydowaliśmy się rozpowszechniać ten Program wśród społeczności, ponieważ wpisuje się to w ramy działań z zakresu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Jako jedyna jednostka medyczna w Bydgoszczy, a prawdopodobnie nawet w województwie będziemy wspólnie z Miastem Bydgoszcz wdrażać i upowszechniać Program, przenosząc go na społeczeństwo, a nie wyłącznie kierując go tylko do osób starszych. Nasza strategia zakłada, że zdrowia nie można ograniczać do konkretnej grupy wiekowej, ale do wszystkich ludzi niezależnie od wieku, wyznając zasadę, że świadczenie dobra zawsze się opłaca albo możliwe jest połączenie dobra osobistego z dobrem wspólnym.

W związku z tym Centrum Medyczne Gizińscy przygotowało dla pacjentów, bez względu na wiek, odpowiednie zestawy „Kopert Życia”. Zestaw obejmuje teczkę kopertową wraz z kartą informacyjną i naklejką na lodówkę. Każdy pacjent, który zgłosi się do Rejestracji Ogólnej, jak i pacjent wychodzący ze szpitala po zabiegu operacyjnym otrzyma taki pakiet dla siebie lub dla najbliższej rodziny czy przyjaciół.

Planujemy aktywnie współpracować z lokalnymi instytucjami i organizacjami społecznymi, aby zintegrować działania, a tym samym osiągnąć jak najwyższy wpływ na społeczność poprzez wdrażanie i upowszechnianie programu, dla nas – mówi Prezes Jędrzej Giziński – priorytetem jest, aby Bydgoszcz i województwo stały się przykładem dla innych regionów w Polsce, jak skutecznie zrealizować takie inicjatywy i przyczynić się do poprawy jakości życia wszystkich mieszkańców.

Umieszczone dane medyczne w „Kopercie Życia” mogą decydować o prowadzeniu akcji ratunkowej i uratowaniu Twojego życia i Twoich bliskich.

Nasza Rejestratorka trzyma w dłoniach teczkę kopertową z kartą informacyjną i naklejką na lodówkę.