EN

Usuwanie żylaków

Usuwanie żylaków - ilustracja

VascuLife to nowe, rewolucyjne urządzenie służące do zabiegów wewnątrzżylnych – laserowego zamykania żylaków. To inteligentny, zrobotyzowany system, który pozwala na dostosowanie optymalnych parametrów zabiegowych, zwiększając tym samym szybkość i jakość przeprowadzanej procedury.

Wskazaniem do zabiegu są niewydolne pnie żyły odpiszczelowej i odstrzałkowej, które dają objawy żylaków przyśrodkowej strony goleni.

 

PRZED ZABIEGIEM

Specjalista przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem podczas konsultacji lekarskiej. Na wizytę kwalifikującą do zabiegu należy przynieść ze sobą wyniki badań i przede wszystkim ważne USG kończyn dolnych (wykonane do 6 miesięcy wstecz). Jeżeli zaistnieje taka konieczność, lekarz ponownie wykona badanie. Nie jest wymagane bycie na czczo, a nawet zaleca się spożycie odpowiedniej ilości wody, tak by organizm był nawodniony.

PRZEBIEG ZABIEGU

Pacjentowi podaje się znieczulenie miejscowe, które poza działaniem przeciwbólowym, działa obkurczająco na zamykaną żyłę poprzez efekt farmakologiczny i mechaniczny, co zapewnia jeszcze lepsze wyniki zabiegu, praktycznie bez bólu siniaków i krwiaków. Następnie do żyły wprowadzany jest światłowód, który kolejno, wycofując się, będzie zamykał żyłę.

PO ZABIEGU

Pacjent musi założyć specjalne pończochy uciskowe, a następnie zalecana jest umiarkowana aktywność fizyczna. Już następnego dnia można powrócić do codziennych zajęć, o ile nie jest to ciężka praca fizyczna. Rajstopy uciskowe zaleca się nosić przez okres ok. 2 tygodni. Lekarz po zabiegu wskaże termin wizyty kontrolnej.

Pierwsze efekty widoczne są natychmiast po zabiegu, gdyż następuje zamknięcie chorobowo zmienionych żył. Na finalny efekt należy poczekać około 3 tygodni, kiedy znikną ewentualne miejscowe obrzęki. To moment w którym możemy cieszyć się pięknymi, a co najważniejsze zdrowymi nogami.

 

 

Rejestracja

Rejestracja czynna
od poniedziałku do piątku
w godzinach 8.00 - 20.00

tel. +48 52 345 50 80
tel. +48 52 506 57 57
fax +48 52 366 50 25
@: rejestracja@gizinscy.pl

Godziny przyjęć

© Centrum Medyczne Gizińscy. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Branding / Design: Inspect™ Brand & Web Design