EN

Rehabilitacja i Fizjoterapia

Rehabilitacja i Fizjoterapia - ilustracja

Kadra Pracowni Rehabilitacji i Fizjoterapii składa się z magistrów rehabilitacji ruchowej, fizjoterapii, oraz masażu leczniczego, co gwarantuje fachową opiekę medyczną oraz swobodny dostęp pacjenta do każdej usługi rehabilitacyjnej.

Wykwalifikowany personel zapewni indywidualne podejście do każdego Pacjenta oraz postrzeganie jego problemów w sposób kompleksowy.


Elektroterapia

Elektroterapia jest to dział lecznictwa fizykalnego w którym wykorzystuje się działanie prądu stałego oraz prądów impulsowych małej i średniej częstotliwości.

Oferujemy:

 • Jonoforezę,
 • Prądy TENS
 • Elektrostymulację (E-S)
 • Prądy Kotza
 • Prądy Diadynamiczne (DD)
 • Prądy Traberta

Ultradźwięki

Ultradźwięki to zabieg, w którym wykorzystuje się drgania mechaniczne o częstotliwości do 20 000 kHz. Charakteryzują się dużym wchłanianiem w tkance nerwowej, mniej w mięśniowej, a najmniej w tkance tłuszczowej. Ultradźwięki działają przeciwbólowo, zmniejszają napięcie mięśniowe, rozszerzają naczynia krwionośne, hamują stany zapalne.

Oferujemy:

 • Fonoforeza (ultradźwięki z lekiem)

Laseroterapia

Laseroterapia ma zastosowanie w leczeniu uszkodzonych nerwów obwodowych i nerwobólach. Wykorzystuje się wpływ stymulacji na wytworzenie endorfin oraz innych mediatorów tkankowych. Dobór dawki jest zależny od stanu pacjenta, dzienna dawka wynosi 200 J. Laser działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie oraz regeneruje uszkodzone tkanki. Wskazaniem do laseroterapii jest zespół Sudecka, reumatoidalne zapalnie stawów, zwyrodnienia kręgosłupa, blizny, złamania, utrudniony zrost kostny, ostroga piętowa, łokieć tenisisty.


Kinesiotaping

Może być stosowany jako osobna metoda terapeutyczna lub uzupełniać inne metody fizjoterapeutyczne. Wspomaga powrót konkretnych struktur ciała pacjenta do ich normalnego funkcjonowania, przez aplikacje specjalnych plastrów bezpośrednio na skórę techniką, zależną od celu terapii.

Zadania Kinesiotapingu:

 • poprawa funkcji mięśni stawów (ułatwienie i wspomaganie),
 • normalizacja napięcia mięśni (zmniejszenie zbyt wysokiego, zwiększenie zbyt niskiego napięcia),
 • poprawa mikrokrążenia
 • aktywacja układu limfatycznego i endogennego systemu znieczulenia

Masaż klasyczny (leczniczy)

Jest jedną z najstarszych znanych człowiekowi form terapii. Poprzez odpowiednio dobrane techniki ręczne, masażysta może uzyskać efekt rozluźnienia mięśni, skóry i tkanek podskórnych, a także zwiększenia ukrwienia w okolicy poddanej zabiegowi, co skutkuje zmniejszeniem bólu i przyspieszeniem gojenia się tkanek. Uzyskany efekt rozluźnienia mięśni wpływa także na rozluźnienie psychofizyczne, pomagając walczyć ze stresem i zmęczeniem psychicznym.


Masaż relaksacyjny

Pobudza mięśnie, skórę i układ krążenia, a zarazem wspaniale oddziałuje na układ nerwowy – równoważy wysyłane przez ciało negatywne reakcje na stres, likwiduje mimowolne napięcie mięśni, przywraca prawidłowy rytm serca, właściwe krążenie i ciśnienie krwi, a nawet pomaga w walce z bezsennością.


Masaż sportowy

W swoich technikach podobny jest do klasycznego masażu leczniczego. Wykonywany jest zdecydowanie silniej i energiczniej.  Celem masażu sportowego jest jak najszybsze przygotowanie do ekstremalnego wysiłku sportowego, osiągniecie maksymalnych wyników sportowych, jak i usunięcie dużego zmęczenia organizmu po wysiłku fizycznym. Na skutek stosowania masażu sportowego dochodzi do usunięcia zakwasów, napięć mięśniowych bądź likwidacji powstałych kontuzji.


Drenaż limfatyczny

Ma na celu usprawnienie krążenia limfy, a tym samym zapobiega powstawaniu chorób spowodowanych jej zastojem. Służy również likwidacji obrzęków zastoinowych, wysięków limfatycznych, skraca czas resorpcji siniaków i krwiaków. Działa także oczyszczająco na cały organizm, usuwa zbędne produkty przemiany materii. Stosowany jest po przebytych chorobach zakaźnych, nowotworowych, po terapii sterydowej czy też jako efekt wspomagający odchudzanie.

Rejestracja

Rejestracja czynna
od poniedziałku do piątku
w godzinach 8.00 - 20.00

tel. +48 52 345 50 80
tel. +48 52 506 57 57
fax +48 52 366 50 25
@: rejestracja@gizinscy.pl

Godziny przyjęć

© Centrum Medyczne Gizińscy. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Branding / Design: Inspect™ Brand & Web Design