EN

Podniesienie piersi

Podniesienie piersi - ilustracja

Zabieg podniesienia piersi przeprowadza się, gdy doszło do opadnięcia i zmiany kształtu piersi.
W naszym Centrum stosujemy dwie podstawowe techniki operacyjne. Metoda mniej inwazyjna polega na wypełnieniu pustego gruczołu piersiowego odpowiednim implantem piersiowym, który nada oczekiwany kształt. Drugi sposób polega na wykonaniu nacięcia w kształcie odwróconej litery T i odpowiednim uformowaniu gruczołu piersiowego od wewnątrz.

PRZED OPERACJĄ
W czasie konsultacji pacjentka otrzyma indywidualne opracowaną kartę zaleceń przedoperacyjnych ze ściśle określonymi zakresami badań potrzebnych do zabiegu. Wszystkie badania można wykonać w Centrum Medycznym Gizińscy. Lekarz kwalifikujący do zbiegu określi jakie leki i w jakim czasie odstawić.
Zaleca się rzucenie lub ograniczenie palenia papierosów.

PRZEBIEG OPERACJI 
Chirurg plastyczny wykonuje cięcie wokół otoczki brodawki sutkowej. Potem następne w kierunku bruzdy podpiersiowej. Jeśli piersi opadają w sposób nieznaczny wystarczy wykonać jedynie cięcie wokół otoczki brodawki sutkowej. Podczas zabiegu zostaje usunięty nadmiar skóry i, jeśli to koniecznie, tkanki tłuszczowej. Brodawka wraz z otoczką zostaje przemieszczona ku górze, a gruczoł piersiowy modelowany.
PO OPERACJI
Tuż po wybudzeniu pacjentka może czuć się obolała i nieco oszołomiona. Ten stan jednak mija w ciągu kilku godzin. Przez kolejne dwie doby czuwa nad nią zespół medyczny w naszym Centrum. Pacjentka musi odpoczywać. Jeśli odczuwa ból podawane są odpowiednie leki, obrzęki piersi skutecznie niweluje się przy pomocy okładów z lodu. Przez dłuższy czas (nawet do 4 miesięcy) może utrzymywać się opuchlizna – to stan fizjologiczny – reakcja organizmu na stan zapalny jaki wywołała interwencja chirurgiczna. Można opuchliznę łagodzić, pijąc dużo płynów i stosując okłady ze specjalnych żeli. U niektórych pacjentek pojawiają się też sińce na skórze. Pomogą żele z zawartością arniki. W kilka dni po operacji można również
stosować ciepłe – nie gorące okłady.

Bardzo ważnym zadaniem dla pacjentki jest dbanie o rany. Powinny być one suche i pielęgnowane zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego. W okolicach nacięć nie wolno stosować żadnych balsamów ani kremów, nawet maści łagodzących opuchliznę czy sińce. Do czasu zagojenia się ran można się myć jedynie gąbką. Należy zmieniać opatrunek co drugi dzień.
W czasie gojenia się ran nie wolno spać na brzuchu! Najlepszą pozycją jest na wznak lub na boku. Pod głowę i górną część pleców trzeba podłożyć 2- 3 poduszki, tak by spać prawie na siedząco. Taka pozycja wspomaga proces gojenia. Aby zapobiec mimowolnemu obracaniu się w czasie snu, dobrze ułożyć po bokach wzdłuż ciała wałki lub poduszki
Wszystkim naszym pacjentkom zalecamy jak najszybsze wstanie łóżka i choćby powolne chodzenie. Leżenie sprzyja bowiem powstawaniu zatorów w żyłach. Nie należy jednak przesadzać – na jakikolwiek wysiłek fizyczny, lekkie ćwiczenia, bieganie itp. trzeba poczekać przynajmniej miesiąc.

Rejestracja

Rejestracja czynna
od poniedziałku do piątku
w godzinach 8.00 - 20.00

tel. +48 52 345 50 80
tel. +48 52 506 57 57
fax +48 52 366 50 25
@: rejestracja@gizinscy.pl

Godziny przyjęć

© Centrum Medyczne Gizińscy. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Branding / Design: Inspect™ Brand & Web Design