EN

Plastyka brzucha (abdominoplastyka)

Plastyka brzucha (abdominoplastyka) - ilustracja

Plastyka brzucha, inaczej – abdominoplastyka. Jest to zabieg polegający na korekcji fałd brzusznych. Dzięki operacji możliwe jest pozbycie się nadmiernej ilości skóry. Efektem zabiegu jest ogólna poprawa sylwetki. Nasi specjaliści wykonują zabieg zarówno mężczyznom, którzy chcą poprawić swój wygląd oraz kobietom, które dodatkowo są po ciąży i pragną pozbyć się rozstępów oraz chcą zniwelować wiotkość skóry.
PRZED OPERACJĄ

Przed zabiegiem korekty fałd brzusznych nasi specjaliści przeprowadzają konsultację z pacjentem, na której otrzyma wyczerpujące informacje na temat samego zabiegu oraz jak się do niego przygotować. Zostanie poinformowany o wskazaniach, przeciwwskazaniach i o ewentualnym ryzyku.
PRZEBIEG OPERACJI

Operacja polega na nacięciu brzucha powyżej spojenia łonowego, odpreparowaniu fałdu skórno-tłuszczowego tak, by następnie zsunąć skórę maksymalnie ku dołowi, odpowiednio naciągnąć i usunąć jej nadmiar. Technika ta umożliwia nie tylko usunięcie fałdu skórno-tłuszczowego, ale również pozbycie się ewentualnych rozstępów oraz starych blizn.  Operację przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym, zazwyczaj trwa od dwóch do czterech godzin. Hospitalizacja trwa zwykle dwie doby, podczas których pacjenci są pod stałą, profesjonalną opieką medyczną.
PO OPERACJI

Po operacji zalecamy noszenie ubioru uciskowego, który trzeba zakładać przez około cztery tygodnie, również w nocy. Po upływie od dwóch do trzech tygodni okolica brzucha może być napuchnięta, co jest całkowicie normalne. Zalecamy ograniczyć aktywność fizyczną. Należy skontrolować efekty operacji po tygodniu, a następnie po trzech miesiącach.

 

Rejestracja

Rejestracja czynna
od poniedziałku do piątku
w godzinach 8.00 - 20.00

tel. +48 52 345 50 80
tel. +48 52 506 57 57
fax +48 52 366 50 25
@: rejestracja@gizinscy.pl

Godziny przyjęć

© Centrum Medyczne Gizińscy. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Branding / Design: Inspect™ Brand & Web Design