EN

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy - ilustracja

ZMARSZCZKI

Kwas hialuronowy znajduje się z skórze człowieka. Niestety z upływem lat ilość kwasu maleje, co powoduje utratę jędrności i elastyczności skóry. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym jest bardzo popularne ponieważ daje spektakularne efekty. Jeżeli chcecie Państwo wygładzić zmarszczki, poprawić asymetrie twarzy, intensywnie nawilżyć skórę, to zabieg podania kwasu hialuronowego będzie idealnym rozwiązaniem. Preparat jest substancją biozgodną, nie wywołuje reakcji nadwrażliwości i reakcji alergicznych.

PRZED ZABIEGIEM

Lekarz – specjalista przeprowadza dokładny indywidualny wywiad z pacjentem. Przedstawi plan zabiegu, poinformuje o efektach i możliwych skutkach ubocznych. Poinformuje pacjenta o wskazaniach i przeciwwskazaniach do zabiegu.

PRZEBIEG ZABIEGU

Lekarz zmyje z twarzy wszystkie zanieczyszczenia i makijaż. Odkazi skórę specjalnym preparatem. Markerem, przeznaczonym do skóry zaznaczy na niej obszary, w które zostanie podany kwas. Dla komfortu pacjenta lekarz może zastosować znieczulenie miejscowe. Większość pacjentów toleruje jednak zabieg bez konieczności jego podania. Procedura trwa od 30 do 90 minut i jest praktycznie bezbolesna.
Kwas hialuronowy jest wstrzykiwany pod skórę pacjenta specjalną strzykawką, w której znajduje się preparat.

PO ZABIEGU

Po zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego należy unikać słońca, wysokich temperatur (sauny, solarium), wszystkie te czynniki mogą spowodować zanikanie substancji. Ważne jest także, aby nie masować i nie uciskać twarzy, może to grozić złym rozłożeniem kwasu.

Efekty po zastosowaniu kwasu hialuronowego

Pełne efekty zabiegu widoczne są po okołu dwóch tygodniach od podania żelu. Utrzymują się od 6 do 18 miesięcy. Zaliczamy do nich:

• widoczną poprawę jędrności skóry
• intensywne nawilżenie skóry
• zmniejszenie blizn
• wypełnienie zmarszczek
• modelowanie twarzy
• korektę asymetrii twarzy

WYPEŁNIENIE UST

Wypełnienie ust kwasem hialuronowym stało się jednym z najbardziej popularnych sposobów na odmłodzenie i poprawienie objętości ust. Z biegiem czasu tracą one jędrność i stają się odwodnione. Zabieg ma na celu: nawilżenie, poprawę kształtu, nadaniu objętości.

PRZED ZABIEGIEM

Zabieg modelowania ust nie wymaga specjalnych przygotowań. Nie wolno zażywać aspiryny i leków przeciwzapalnych na trzy dni przed planowaną wizytą u lekarza. W dniu zabiegu nie wolno korzystać z solarium oraz sauny.

PRZEBIEG ZABIEGU

W celu polepszenia komfortu pacjenta lekarz może zastosować krem znieczulający, który nałoży na okolice ust. Preparat jest wstrzykiwany w usta za pomocą bardzo cienkiej igły i ampułko-strzykawki. Po iniekcji miejsce wstrzyknięcia jest masowane w celu równomiernego rozprowadzenia preparatu.

PO ZABIEGU

Należy unikać dotykania i masowana ust. Przez trzy dni nie zaleca się korzystania z solarium oraz sauny.

Rejestracja

Rejestracja czynna
od poniedziałku do piątku
w godzinach 8.00 - 20.00

tel. +48 52 345 50 80
tel. +48 52 506 57 57
fax +48 52 366 50 25
@: rejestracja@gizinscy.pl

Godziny przyjęć

© Centrum Medyczne Gizińscy. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Branding / Design: Inspect™ Brand & Web Design