EN

Korekta nosa

Korekta nosa - ilustracja

Operacje plastyczne nosa wykonuje się, by poprawić jego wygląd i drożność.
Dzięki zabiegom chirurgii plastycznej możemy zmienić wielkość i kształt nosa, skorygować asymetrię i nieestetyczny kształt grzbietu a także wymodelować jego profil.

PRZED OPERACJĄ

Lekarz kierujący na zabieg określi jakie leki i kiedy trzeba odstawić. Zaleca się rzucenie palenia na 3 tygodnie przed operacją. Na dwa tygodnie przed operacją nie wolno zażywać  leków rozrzedzających krew  – zawierających kwas acetylosalicylowy.

PRZEBIEG OPERACJI

Zabieg zazwyczaj trwa 1-3 godzin. Przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Jeśli operacja dotyczy zmiany kształtu nosa, specjalista może zadecydować o przeszczepie części chrzęstnej z innych partii ciała pacjenta. Pobiera się je zazwyczaj  z przegrody nosowej, tkanki ucha i w rzadkich przypadkach z żebra.
W większości przypadków zabieg kończy założeniem na grzbiet nosa szyny, która go unieruchamia.  Konieczne jest opatrzenie przewodów nosowych tamponadą.

PO OPERACJI

W pierwszej dobie po zabiegu pacjent powinien leżeć w łóżku z głową opartą na wysokich poduszkach. W tym czasie zaleca się stosowanie zimnych okładów, które zmniejszą intensywność krwotoków i złagodzą obrzęki. Po dwóch dniach tampony z nosa zostają wyjęte, a po 7-10 dniach specjalista zdejmuje szynę unieruchamiającą. W ciągu następnych kilku dni nie należy zbyt mocno oczyszczać nosa. Obrzęki zazwyczaj ustępują po około 30 dniach.
Bardzo ważne: Przez około trzy miesiące od zabiegu pacjent powinien unikać: urazów, przegrzewania się i oziębiania. Nie powinien uprawiać sportu, korzystać z sauny i solarium.
Czas ustępowania obrzęków jest indywidualny dla każdego pacjenta. Może trwać od kilku tygodni do nawet roku.
Informacje na temat indywidualnego postępowania w czasie rekonwalescencji każdy pacjent otrzyma od lekarza prowadzącego przy wypisie.

Rejestracja

Rejestracja czynna
od poniedziałku do piątku
w godzinach 8.00 - 20.00

tel. +48 52 345 50 80
tel. +48 52 506 57 57
fax +48 52 366 50 25
@: rejestracja@gizinscy.pl

Godziny przyjęć

© Centrum Medyczne Gizińscy. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Branding / Design: Inspect™ Brand & Web Design