EN

Klejenie żylaków

Klejenie żylaków - ilustracja

Przedstawiamy Państwu innowacyjną metodę leczenia żylaków.
System VenaBlock polega na klejeniu żylaków w warunkach ambulatoryjnych, bez konieczności nacinania skóry i bez znieczulenia.

Vena Block jest zabiegiem praktycznie bezbolesnym, minimalnie inwazyjnym, wewnątrznaczyniowym, co czyni go jeszcze bardziej wyjątkowym.

PRZED ZABIEGIEM

Podczas konsultacji ze specjalistą pacjent otrzyma wszystkie wskazówki dotyczące przygotowania do zabiegu. Lekarz wykona USG zmiany, aby określić stan jej zaawansowania.

PRZEBIEG ZABIEGU

Klejenie żylaków to bardzo bezpieczna procedura. Trwa krótko i odbywa się bez znieczulenia, z wyjątkiem miejsca nakłucia.
Zabieg polega na nakłuciu niewydolnej żyły i wprowadzeniu do jej światła cienkiego cewnika, przez który przy pomocy aplikatora jest podawany klej przeznaczony do tkanek.
Użycie kleju powoduje natychmiastowe zamknięcie niewydolnej żyły, powodując zaprzestanie przepływu krwi, czego skutkiem jest szybkie ustąpienie dolegliwości i zanikanie żylaków.
Cały zabieg jest przeprowadzony pod kontrolą aparatu USG z opcją oceny naczyń.

PO ZABIEGU

Ponieważ ta metoda leczenia żylaków jest małoinwazyjna, nie wymaga długiego czasu rekonwalescencji. Zabieg jest praktycznie bezbolesny. Nie ma konieczności noszenia pończochy uciskowej, co pozytywnie wpływa na komfort pacjenta.  W 50% przypadkach żylaki mogą zniknąć od razu, u części zmniejszają się radykalnie ( w takim przypadku należy wykonać zabieg skleroterapii).

Należy jednak pamiętać, że nie każde żylaki kwalifikują się do zabiegu. Dlatego ważne jest, aby skonsultować się z chirurgiem, który pomoże wybrać odpowiednią metodę.

 

 

Rejestracja

Rejestracja czynna
od poniedziałku do piątku
w godzinach 8.00 - 20.00

tel. +48 52 345 50 80
tel. +48 52 506 57 57
fax +48 52 366 50 25
@: rejestracja@gizinscy.pl

Godziny przyjęć

© Centrum Medyczne Gizińscy. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Branding / Design: Inspect™ Brand & Web Design