EN

Nowość w leczeniu otyłości

Nowość w leczeniu otyłości - ilustracja

27 marca 2013 Leczenie

Balon wewnątrzżołądkowy wypełniony powietrzem – to najnowocześniejsza metoda endoskopowego leczenia otyłości. Jest ona najmniej inwazyjna z dotąd stosowanych, a pacjenci lepiej tolerują skutki zabiegu.

U pacjentów, którzy poddali się temu zabiegowi zaobserwowano, mniej działań niepożądanych takich jak przejściowe nudności, wymioty i uczucie ciężkości w nadbrzuszu. Jeśli już występowały, to mijały w ciągu trzech dni. Takiego komfortu leczenia nie można osiągnąć przy stosowaniu klasycznie stosowanych balonów wypełnionych płynem.

Pacjent jest kompleksowo badany, a przed zabiegiem wykonuje się standardową gastroskopię, aby ocenić stan błony śluzowej żołądka i wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do zastosowania tej metody leczenia.

Podczas zabiegu przy pomocy endoskopu implantuje się do żołądka pacjenta specjalny balon, który wypełnia się powietrzem. Aby zapewnić maksymalny komfort i bezpieczeństwo zabieg odbywa się przy znieczuleniu ogólnym i trwa ok. 20 minut.

Czas leczenia to około 6 miesięcy, podczas których pacjent co miesiąc jest konsultowany przez specjalistów: lekarza prowadzącego, radiologa i dietetyka. Po uzyskaniu oczekiwanych wyników balon jest usuwany endoskopowo w znieczuleniu ogólnym.

Badania kliniczne potwierdzają, że podczas półrocznego leczenia tą metodą masa ciała zmniejsza się nawet o 24 kg.

Kładziemy ogromny nacisk na komfort, bezpieczeństwo pełną satysfakcję leczenia, dlatego stworzyliśmy unikatowy w Polsce „Program endoskopowego leczenia otyłości za pomocą balonu wewnątrzżołądkowego” – mówi dr n.med. Paweł Rajewski. – Pacjent jest leczony interdyscyplinarnie przez doświadczony zespół, w skład którego wchodzą: lekarz chorób wewnętrznych – specjalista leczenia otyłości, chirurg, radiolog, anestezjolog, psycholog i dietetyk.

Udostępnij wpis: Facebook Twitter

Rejestracja

Rejestracja czynna
od poniedziałku do piątku
w godzinach 8.00 - 20.00

tel. +48 52 345 50 80
tel. +48 52 506 57 57
fax +48 52 366 50 25
@: rejestracja@gizinscy.pl

© Centrum Medyczne Gizińscy. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Branding / Design: Inspect™ Brand & Web Design